Fantastický otvírák sezóny!

CHAMPIONS OF THE FUTURE GENK (BEL), KVĚTEN 2021 – 1 KOLO

Sezóna 2021 byla zahájena v Genku s obrovským polem v kategoriích OK Junior a OK.Všechny dnešní hvězdy motokáry ukázaly svou přítomnost na belgické dráze a poskytly tak pohled na možné budoucí šampiony motokáry i mimo ni!Jednalo se o akci nejvyšší úrovně pořádanou na trati Genk, která se nachází v regionu Limburg v Belgii.Všechny špičkové týmy a výrobci se zde utkali o nejvyšší příčky s nejlepšími talenty dnešního motokárového sportu.Navzdory občasným hrozbám ze zatažené oblohy déšť nikdy nepřišel, až na pár kapek, takže po celou dobu akce zůstala konzistentní suchá trať.Po ostře vybojovaných třech dnech závodění našla šachovnicová vlajka úřadujícího mistra světa Freddieho Slatera, vítěze v OK Junior a nadějného Rafaela Camaru v OK kategorii.

Vzhůru, kompaktní četa připravená na start OK Junioru vedená Freddiem Slaterem (127) doprovázená Alexem Powellem (26) po vyčerpávajících kvalifikačních jízdách, aby se 90 přihlášených snížilo na 36 finalistů.Vpravo závodní pódium OK Senior s Rafaelem Camarou na nejvyšším stupínku;startoval z druhé řady finále, ale už v prvním kole se ujal vedení a udržel ho až do konce 20 kol.K němu se připojuje Joseph Turney, který dokáže držet krok s vůdci, aby pak získal čestné místo na Tuukka Taponen.
Obrázky The RaceBox / LRN Photo / RGMMC – FG

Druhý ročník Champions of the Future konečně odstartuje v Genku po nejistotě na začátku soutěžní sezóny kvůli pandemii.Šampionát předchází závodům mistrovství Evropy Fia Karting, aby jezdcům a týmům poskytl příležitost otestovat svá vozidla a trať, ale který se sám o sobě aspiruje stát se šampionátem tím, že účastníkům nabídne jedinečný a inovativní formát.

OK JUNIOR

Ve 3 skupinách OK Junior překvapil Julius Dinesen (KSM Racing Team), který se jako první dostal do čela časových výkazů před Alexem Powellem (KR Motorsport) a Harley Keeblem (Tony Kart Racing Team).Matteo De Palo (KR Motorsport) se dostal do čela druhé skupiny před Williamem Macintyrem (BirelArt Racing) a Keanem Nakamurou Bertou (Forza Racing), ale nedokázal se zlepšit na lídra první skupiny a zůstal těsně za ním na třetím, šestém a devátém místě. .Kiano Blum (TB Racing Team) ve třetí skupině zaujal skvělým časem na pole pole před Lucasem Fluxou (Kidix SRL) a Sonnym Smithem (Forza Racing), přičemž zlepšil celkový čas o 4 setiny sekundy a získal celkové pole pole. Macintyre, De palo, Keeble, Smith, Fluxa, Al Dhaheri (Parolin Motorsport), Blum, Nakamura-Berta a Dinesen dosáhli vítězství ve vysoce náročných kvalifikačních jízdách, což již ukazuje počet potenciálních vítězů v kategorii.Smith skončil na prvním místě s pole position pro předfinále před Dinesenem a Blumem.

Neděle byla změnou prostředí, ještě více pro juniory, skvělý comeback od Slatera tvořil 8 pozic v prefinále, aby se dostal na vrchol, před Powellem a Blumem Očekávalo se, že ve finále budou velké bitvy mezi předním startujícím Powellem a Slater, ale juniorský mistr světa Freddie Slater se rychle ujal vedení a nikdy se neohlédl, zatímco Keeble a Smith udělali skok a uzavřeli top 3 porážejícího Powella, který nebyl schopen bojovat o umístění na stupních vítězů.

OK SENIOR

Od Andrea Kimiho Antonelliho (KR Motorsport) se rozhodně očekávalo, že bude jedním z nejlepších soutěžících a nezklamal!Byl první, kdo se umístil na vrcholu seznamu před Luigim Colucciem (Kosmic Racing Team) a Tymoteuszem Kucharczykem (BirelArt Racing), ale rychle ho o pole position porazil Arvid Lindblad (KR Motorsport), nejrychlejší ve druhé skupině.Nikola Tsolov (DPK Racing) se zařadil mezi Antonelliho a Coluccia na čtvrtém místě a Rafaela Camaru (KR Motorsport) těsně za ním na pátém místě.Arvid Lindblad téměř nezastavitelně vyhrával všechny rozjížďky kromě jedné, kde skončil druhý, s podobně silným Andrea Kimi Antonellim za ním se třetím místem, zatímco Rafael Camara se na konci kvalifikačních jízd umístil na třetím místě těsně za nimi.

Nedělní předfinále zaznamenalo mírnou změnu v pořadí, Antonelli na prvním místě, ale Joe Turney (Tony Kart) udělal dobrý skok na druhé místo a Rafael Camara dokončil top-3, když viděl, že dosud dominantní Lindblad klesl na čtvrté místo. začátek finále.Finálový závod byl rychle rozhodnut, jakmile Rafael Camara využil rychlost, kterou ukazoval celý víkend, skočil do čela a brzy odjel.

VÝSTUPEK ROZHOVOR JAMES GEIDEL

James Geidel, prezident RGMMC, hodnotí nadcházející sezónu mimořádně pozitivně, zejména rostoucí zájem mnoha týmů a jezdců o návrat na závodní dráhu.„Těší mě, jak rok začal, je to pozitivní začátek pro motokáry obecně a těšíme se na vzrušující sérii a stále pracujeme na zlepšení.„Šampioni“ představují další střední krok k překlenutí mezery, která existuje, zejména pro týmy, pocházející ze série monomake.Je to velmi odlišné! Champions of the Future se časem musí stát samostatným šampionátem, ale zatím je to rozhodně vnímáno jako přípravná půda pro závody FIA.“

ZBLÍZKA... FREDDIE SLATER

Úřadujícímu mistru světa Freddiemu Slaterovi z OK Junior se podařilo vyhrát první závod šampionů budoucnosti z 90 přihlášených jezdců, nejlepší na mezinárodní úrovni, díky obětavosti, kterou měl při přípravě jak fyzicky, tak psychicky a především , a to díky tvrdé profesionální práci jeho týmu.

1) Po kvalifikaci byl váš nejlepší čas 54,212, což bylo rychlejší než kvalifikace;co se stalo?

Kvůli krátké kvalifikační jízdě jsem neměl šanci ukázat svou skutečnou rychlost a na různých místech jsme narazili na provoz.

2) V předfinále jste startovali z deváté pozice a již po devíti kolech jste se dostali do vedení;jak jsi to udělal?

Měl jsem skvělý start zevnitř a věděl jsem, že v závodě musím udělat rychlý pokrok, než se závod rozjede.Naštěstí jsme měli tempo se zotavovat.

3) Ve finále jsi byl ve vedení všech 18 kol s velkým odhodláním, úžasné vítězství.Čemu vděčíte za skvělý start do soutěžní sezóny?

Na začátku této sezóny jsme tvrdě zapracovali na fyzickém i psychickém tréninku.Spolu s tvrdou prací týmu dosahuje kombinace nejlepších výsledků.

4) Máte strategii, kterou použijete pro nadcházející akce Champions of the Future v roce 2021, abyste získali tento ambiciózní titul?

Jak se stávám zralejším řidičem, vím, že důslednost je klíčová.

Je důležité jezdit každé kolo stejně.Snažím se závodit s rychlostí a minimálním rizikem, abych si zajistil vítězství v šampionátech.

Skupina OK Senior ve formaci pro start s Andreou Kimi Antonellim (233) v pole position po boku Arvida Lindblanda (232), Rafaela Camaru (228), Luigiho Coluccia (211) a Josepha Turneyho (247)

v závodě, nikdy se neohlížej zpět, dokud nebude šachovnicová vlajka.Za ním došlo k dlouhé bitvě mezi bránícím Turneym a jeho týmovým kolegou Tuukkou Taponenem (Tony Kart), který se skvěle vrátil a dokázal předjet v závěrečných rychlostních zkouškách a obsadil druhé místo.Dva týmoví kolegové z KR, kteří do té doby dominovali, Antonelli a Lindblad, klesli o několik míst zpět a skončili čtvrtí a pátí.

CENY A OCENĚNÍ

Trofeje v každé třídě pro první 3 konečné jezdce ve finále v každé soutěži.

ŘIDIČ ROKU

Cena jezdce roku bude udělena 3 nejlepším jezdcům v každé třídě, kteří soutěžili na akcích Champions of the Future v roce 2021. Budou se počítat 3 předfinále a 3 finále.Řidič s největším počtem bodů bude oceněn jako řidič roku.