ROK CUP THAJSKO 2020

Akce nabitá

BIRA KART, 2.-4. KOLO LISTOPADU

Po dlouhé přestávce vstoupilo finále Korejského poháru do finále.Za ideálních povětrnostních podmínek se Bila Tour zúčastnilo 52 jezdců, kteří s nimi soutěžili a určili, kdo se stane šampionem seriálu.V tomto kole soutěže bylo použito kompletní mezinárodní uspořádání (1 224 metrů).Přestože thajská vláda přijala restriktivní opatření s předstihem, kvůli posunutí začátku sezóny se tato série her dočkala hojné účasti a podpory!

Text a obrázky Rok Cup Thailand CVD Sports

Úvodní skupina Junior Rok GP s Nandhavudem Bhirombhakdi (107) vede závod, bohužel on i Terry James O'Conner (121) odcházejí ve 14. kole, ale Bhirombhakdi díky výborným předchozím umístěním vyhrál Rok Cup Titul Thajska 2020 v Junior Rok GP
Final Mini Rok odstartoval velkolepě, útěk Jitranuwatha (99) a Vliegena (35) uprostřed závodu znamenal, že o konečné vítězství v roce 2020 to bylo mezi nimi. V posledním kole se do vedení dostal Vliegen. své první vítězství ve finálovém závodě ROK před šampionem Jitranuwathem

MINI ROK A ROKIE ROK

Do třídy Mini Rok se přihlásilo celkem 25 jezdců a 14 z nich Rookie Rok (7-10 let), což ukazuje, že mladí jezdci mají o tento sport velký zájem!Chanoknan Veeratacha vede pořadí Aki Jitranuwath a Taiyo Vliegen s těsným rozdílem (0,074 sekundy).V Rookie Rok je Pojcharaphon Kempetch nejrychlejším hráčem, celkově sedmý.

Po vítězství v Heat to byl Jitranuwath, kdo vedl závod na začátku předfinále a pokračoval v boji s Veeratachou až do posledního kola.Jitranuwath však vyhrál přípravná utkání a vyhrál mistrovství světa 2020 v Koreji.Po těchto dvou došlo k napínavé bitvě mezi Rayan Caretti, Vliegen, jezdkyněmi Sirikon Klaewkrua a Nathakorn Suksri.Později byl Carretti degradován kvůli pokutě za přední kapotáž.Kemphetch byl nejlepším hráčem, který naposledy vyhrál titul nováčka, před lídrem Jirayu Rachatamethakulem, který ve velkém vedru hru nedokončil.

Finále začalo s nejlepšími hráči v předfinále a začalo působivě a každý ukázal potenciál vyhrát.Oddělení středního pole Jitranuwath a Vliegen znamená, že dosáhnou konečného vítězství v roce 2020. V posledním kole se Vliegen ujal vítězného vedení a vedl mistra Jitranuwatha ve finálovém závodě v Koreji.Za nimi byl stejně napínavý boj o třetí místo, třetí skončil Caretti před Suksrim a Klaekruou.Nováček Rachatamethakul měl působivou sezónu, vyhrál, celkově se umístil na 6. místě a vyhrál šampionát před Kempetchem a Panyakorn Amramrassamee.

JUNIOR ROK A ROKIES JUNIOR

Do třídy juniorů se přihlásil i jezdec miniauta Veeratacha, který ale pozornost lidí nevzbudil!Stejně jako v kvalifikaci Miniroku získal pole position se stejnou výhodou (0,074)!Úspěch je pozoruhodný.Za ním jsou Terry James O'Connor a Touch Jornsai na P2 a P3.Vedoucí juniorského týmu nováčků Ratcharat Ananthakan potvrdil své odhodlání vyhrát šampionát zveřejněním nejrychlejšího kola.

Pro předfinále se O'Connor umístil na prvním místě poté, co Heat vyhrál šampionát.On a lídr průběžného pořadí Nandhavud Bhirombhakdi hráli bok po boku.K zisku mistrovského titulu mu chybí jen pár bodů.Pořadí v první řadě v soutěži zůstalo nezměněno, což znamenalo, že Bhirombhakdi získal titul juniorského šampionátu.Na třetím místě Jornsai stále soutěží s jezdkyní Sitarvee Limnantharak o druhé místo v seriálu.Při další výhře ve skupině nováčků si Ananthakan také připsal dostatek bodů na zisk šampionátu.Bhirombhakdiho dobrý start ho ve finále posunul před Kittinuta Lueangarunchaie, který ve finále startoval z poslední pozice po problémech v kvalifikaci.Ve většině her jsou tito dva a O'Connor na třetím místě.

O'Connor se však pár kol před koncem závodu vyšvihl na druhé místo a snažil se získat vedení.Bohužel se srazil s Bhirombhakdim a oba jezdci odstoupili ze závodu.To umožnilo Lueangarunchai debutovat, ale krátce po skončení hry byl z technických důvodů diskvalifikován.Vítězem posledního mládežnického finále sezóny byl nakonec vyhlášen Norrarat Apivart (Norrarat Apivart) před Jonem Racem (vyhrál šampionát P2 v šampionátu) a Veeratachou.

ROK CUP THAJSKO 2020 BYL PŘES VŠECHNY NEJISTOTY VZHLEDEM K PANDEMII VZRUŠUJÍCÍ A NÁROČNÝ ROK.NYNÍ PŮJDE NA ZIMNÍ PRÁZDNINU A VRÁTÍ SE PŘÍŠTÍ ROK A DOUFÁM, ŽE BUDE MOC OPĚT PŘIVÍTAT MEZINÁRODNÍ ŘIDIČE!

Ananthakan ukázal, že překonal status „nováčka“, když získal další vítězství a svůj titul.Na druhém místě následoval Piyawat Chaiya před Frederickem Wattanapongem Bennettem.

SENIOR ROK / MISTR/ NOVÁČEK

Supakit Jentranun získal pole position s rychlostí 55,263 za hodinu.V tomto uspořádání okruhu je čas na kolo nejrychlejším korejským pohárem všech dob.Na druhém místě je Carl Wattana Bennett a místní motokárové eso Jarute Jonvisat.V mistrovské třídě (nad 32 let) vytvořil Kittipol Pramoj působivých 55.853, což je nejrychlejší ve své třídě.Pramoj je jediným jezdcem, který před aktuálním kolem nasbíral dost bodů na to, aby vyhrál Masters.Nováček pole position převzal Apaspong Premanond.

Jentranun nadále vyhrával Heat a finále, následovaný Jonvisatem a Bennettem.V mistrovské třídě zvítězilo Pramoje, ale více hráčů předvedlo tempo, které odpovídalo seniorskému áčku.Jukka Koivistoinen je na druhém místě.

Premanond také vyhrál ranou hru před Supakit Abyim.

Když ve finále zhasla světla, Jentranun nepochyboval, že by ho ten den mohl někdo porazit.S dominantním vítězstvím také vyhrál jihokorejský seniorský šampionát 2020.Za ním se divoká bitva mezi Jonvisatem, Bennettem a Thitisornem Junsuwanem vyvinula na druhé místo, přičemž tři jezdci skončili ve stejném pořadí ve hře.Není pochyb o tom, že Pramoj opět vyhrál mistrovskou třídu před Koivistoinenem a Partompornem Rachsinghem.

Článek vznikl ve spolupráci sČasopis Vroom Karting.

Čas odeslání: 25. ledna 2021